Utrzymuj swój sprzęt diabetologiczny w czystości. Przegródka w etui na glukometr nie służy do przechowywania zużytych pasków, jest przeznaczona dla zapasów (lancety, czyste gaziki, baterie do glukometru itp.) Po wykonaniu pomiaru pasek należy od razu wyrzucić
Choruję na cukrzycę dopiero 40 lat, piszę tak bo mam zamiar drugie tyle przeżyć właśnie z pomocą i wsparciem DIABDIS! Bardzo miła rozmowa i porady od specjalistów, które dają chęć i wiarę do życia. Diabdis to po prostu wspaniali ludzie!
To właśnie wy pokazaliście mi jak radzić sobie z cukrzycą, że da się z nią normalnie żyć. Jesteście w chwilach zwątpienia, dziękuję Wam za pomoc!
Za każdym razem gdy mam złe wyniki, Diabdis kontaktuje się ze mną. Czuję opiekę. Jestem zadowolona. Otrzymuję informacje edukujące. Nie muszę notować wyników pomiarów.
Ciesze się, że trafiłam na tę stronę w internecie! Nie muszę już wpisywać do dzienniczka pomiarów moich cukrów, a najlepsze jest to, że dzięki Diabdis poprawiłam moje wyniki! W trakcie rozmów telefonicznych dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia, a mam cukrzycę już od 16 lat!
Mam pewność, że jest ktoś, kto czuwa nade mną. Jest mi łatwiej i czuję się bezpieczniej. Zawsze mam do kogo się zwrócić z zapytaniem i uzyskuję wsparcie. Obniżyłam cukry do bezpiecznych poziomów i wiem jak to zrobić.
Nie zapominaj o ruchu. Osoby chore na cukrzycę mogą podjąć niemal każdy rodzaj aktywności fizycznej. Pewne ograniczenia dotyczą sportów ekstremalnych, np. nurkowania, sportów lotniczych, motorowych i wspinaczkowych. Trening fizyczny u osoby chorej na cukrzycę powinien być zaplanowany.