Aktualności

Co nowego w Diabdis? Twoja apteczka w aplikacji!

14 czerwca 2018

Zdjęcie autora
Magda Stolarczyk
3 min read

Dzięki aplikacji Diabdis możemy zapisywać wszystkie informacje o swoich lekach i akcesoriach w specjalnej apteczce. Umożliwi ona zanotowanie informacji o lekach, ich dawkowaniu oraz refundacji.

Apteczka podzielona jest na cztery kategorie:

  • paski,
  • tabletki,
  • akcesoria
  • inne leki.

Aby rozpocząć uzupełnianie apteczki, należy zalogować się do aplikacji, a następnie kliknąć komendę “dodaj leki do apteczki” lub wybrać kafelek odpowiadający kategorii, którą chcemy uzupełnić: “dodaj tabletki”, “dodaj paski” lub “dodaj akcesoria”.

Paski

Tu możemy zanotować, z jakich pasków aktualnie korzystamy. Aby dodać paski do apteczki, należy wpisać ich nazwę w wyszukiwarkę lub wybrać odpowiednią opcję z listy rozwijanej.

Kolejnym krokiem jest wybranie wielkości opakowania oraz refundacji.

Jeżeli nie mamy pewności, jaka zniżka nam przysługuje, możemy sprawdzić poziom refundacji na recepcie w rubryce “odpłatność”.

W razie problemów z wykupieniem pasków One Touch Select Plus w aptece, również można skorzystać z pomocy programu Diabdis i zamówić paski za pomocą aplikacji. W celu zamówienia pasków należy kliknąć opcję “zamów” w jednym z dwóch dostępnych miejsc: w dymku, który pojawi się na samej górze strony (niebieski napis w prawym dolnym rogu).

lub w apteczce, obok nazwy pasków (różowa ramka w prawym dolnym rogu).

W obu przypadkach aplikacja przeniesie nas do strony zamówienia. Aby rozpocząć składanie zamówienia, należy kliknąć różowy przycisk na dole ekranu “Zamów i odbierz w wybranej aptece”.

Kolejnym krokiem jest wybranie apteki, do której zostanie dostarczone zamówienie. Po wpisaniu adresu w oknie wyszukiwarki aplikacja wskaże nam adres najbliższej apteki, w której możemy odebrać zamówienie. Za pomocą strzałek na dole ekranu możemy sprawdzić, która z proponowanych lokalizacji będzie dla nas najwygodniejsza.

Po wybraniu apteki należy kliknąć okno z jej nazwą i adresem, a następnie potwierdzić swój wybór za pomocą przycisku “wybierz aptekę”.

Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zamówienia. Po sprawdzeniu danych należy zaznaczyć oba kwadraciki (checkbox’y, pola wyboru) potwierdzające znajomość regulaminu i zgodę na przetwarzanie danych, a następnie kliknąć przycisk “zamów i odbierz w aptece”.

Zamówienie zostanie zrealizowane do dwóch dni roboczych od jego zlecenia.

Przy odbiorze pasków w aptece należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości oraz ważnej recepty. Recepta jest dokumentem potwierdzającym refundację i tylko na jej podstawie farmaceuta może sprzedać paski z odpowiednią zniżką.


O Diabdis

Diabdis to program opieki i wsparcia dla cukrzyków. W Diabdis czeka na Ciebie osobisty opiekun cukrzycowy, który będzie Ci towarzyszył i wspierał Twoje wysiłki w przejęciu kontroli nad cukrzycą. Do Twojej dyspozycji pozostaje także cały zespół specjalistów, nie tylko edukator, który odpowie na wszelkie pytania związane z cukrzycą, które przyjdą Ci do głowy, ale także grono ekspertów, którzy będą Cię wspierać: dietetyk, psycholog, trener personalny oraz lekarz diabetolog.

Teraz program Diabdis już za 39,99 zł miesięcznie

Zamawiając usługę masz dostęp do edukatora, dietetyka i psychologa

Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Zdjęcie autora
Magda Stolarczyk |