Aktualności

Diabdis – zmieniamy się dla Ciebie!

7 maja 2018

Zdjęcie autora
Magda Stolarczyk
5 min read

Diabdis powstał ponad 3 lata temu jako program edukacyjny dla osób chorujących na cukrzycę. Od samego początku naszym celem jest wspieranie diabetyków w walce o przejęcie kontroli nad cukrzycą. Pomagamy w codziennym monitorowaniu glikemii i udzielamy wskazówek oraz odpowiedzi na pytania Pacjentów pomiędzy wizytami u lekarza diabetologa.

Teraz program Diabdis już za 39,99 zł miesięcznie

Zamawiając usługę masz dostęp do edukatora, dietetyka i trenera personalnego

Od grudnia 2014 roku przeszliśmy długą pełną wyzwań i inspiracji drogę od programu pilotażowego, przez bezpłatny program wsparcia, aż po usługę komercyjną. Dziś użytkownicy naszego programu mogą korzystać ze wsparcia nowych technologii, opieki specjalistów i pomocy opiekunów programu.

Co dajemy naszym Pacjentom?

TECHNOLOGIA

Stworzyliśmy i udoskonaliliśmy urządzenie przesyłające wyniki glikemii z glukometru na portal Diabdis. Dzięki niemu diabetycy mogą zrezygnować z prowadzenia papierowego dzienniczka, korzystając z jego elektronicznej wersji, która pozwala na przesłanie lub wydrukowanie raportu glikemii dla lekarza prowadzącego.

 

 

Przygotowaliśmy również portal Pacjenta: wersję przeglądarki internetowej (do której można zalogować się na komputerze) oraz aplikację mobilną (na systemy iOS i Android).

Portal Pacjenta to nie tylko sposób na monitorowanie wyników glikemii. To interaktywne narzędzie pozwalające na pełną kontrolę cukrzycy. W dzienniczku można notować wyniki pomiaru poziomu cukru, aktywność fizyczną, dawkowanie insuliny oraz spożywane posiłki. Ponadto Pacjent może skorzystać z bezpłatnego kalkulatora wymienników węglowodanowych, który pomoże obliczyć zawartość kalorii i składników odżywczych. W razie wątpliwości użytkownik może także skontaktować się ze specjalistą za pośrednictwem czatu.

OPIEKA SPECJALISTÓW

Jedną z pierwszych form kontaktu, którą proponowaliśmy naszym Pacjentom, jest rozmowa z edukatorem diabetologicznym. Dziś nasi eksperci dostępni są również za pomocą czatu, wiadomości SMS i korespondencji mailowej, a poza kontaktem z edukatorami uczestnicy programu mogą korzystać również z wiedzy lekarza diabetologa, psychologa, dietetyka, trenera personalnego i farmaceutów.

 

Każdy Pacjent w programie ma przydzielonego Opiekuna – czyli edukatora diabetologicznego, który na bieżąco analizuje wyniki, służy fachową wiedzą i motywuje do lepszego kontrolowania glikemii. W razie potrzeby uczestnik programu może zadawać też pytania innym ekspertom.

 

Rolą specjalistów Diabdis jest nie tylko udzielanie odpowiedzi na pytania Pacjentów. Podstawowym założeniem jest edukacja i poszerzanie świadomości Pacjentów, tak aby mogli samodzielnie kontrolować swoje wyniki oraz poprawiać jakość życia poprzez wprowadzenie zdrowych nawyków.

OPIEKA BIURA OBSŁUGI PACJENTA

Ponieważ obsługa urządzeń i systemów może początkowo nasuwać pytania wśród nowych użytkowników, staramy się udzielać wsparcia na każdym etapie. Opiekunowie Diabdis odpowiadają na wszystkie pytania związane z programem i prowadzą krok po kroku, pomagając w rozwiązaniu problemów technicznych oraz obsłudze glukometru i portalu, a także przypominając o regularnym przesyłaniu wyników glikemii. Ważne jest dla nas, aby każdy użytkownik Diabdis czuł się komfortowo, pewnie i bezpiecznie.

 

ODPOWIEDŹ NA POTRZEBY

Tworząc zespół Diabdis chcieliśmy odpowiedzieć na prawdziwe potrzeby Pacjentów, dlatego wśród naszych pracowników znajdują się osoby z cukrzycą oraz założyciele grup wsparcia dla diabetyków. Zależy nam na jak najlepszych relacjach z naszymi Pacjentami. Dlatego, aby lepiej zrozumieć naszych użytkowników, po każdej przeprowadzonej rozmowie prosimy o ocenę naszej pracy, a okresowo przeprowadzamy badanie satysfakcji. Wspólnie udało nam się stworzyć program, którego poszczególne elementy są bardzo dobrze oceniane i cieszą się uznaniem aktywnych uczestników.

 

Co się zmienia w Diabdis?

Dzięki współpracy z firmami Diagnosis SA oraz Johnson&Johnson udało nam się stworzyć program edukacyjno-zdrowotny dla diabetyków, w którym Pacjent nie ponosił żadnych kosztów. W ramach bezpłatnego programu udzieliliśmy wsparcia prawie 5 000 Pacjentów, a 40 000 skorzystało z naszej aplikacji mobilnej. Bezpłatna formuła programu przyciągnęła również grupę użytkowników kierowanych wyłącznie ciekawością lub zainteresowanych jedynie otrzymaniem glukometru, którzy nie korzystali aktywnie z Diabdis, a ich obsługa generowała niemałe koszty.

3-letni program pozwolił nam zgromadzić cenne dane statystyczne i przygotować nową ofertę, w której Pacjenci szukający rzeczywistego wsparcia będą mogli korzystać z naszej opieki w ramach niewysokiego, miesięcznego abonamentu.

W ramach usługi abonamentowej użytkownik będzie mógł korzystać z rocznej opieki w programie Diabdis. Na czas korzystania z pakietu Pacjent otrzymuje urządzenie Diabdis do przesyłania wyników i współpracujący z nim glukometr, a także dostęp do swojego indywidualnego konta na portalu.

Każdy uczestnik programu będzie mógł korzystać z konsultacji ze swoim edukatorem diabetologicznym – Opiekunem, który będzie monitorował jego wyniki, odpowiadał na pytania i udzielał informacji zwrotnej o postępach. W sytuacjach, w których Opiekun zauważy istotne odchylenia wyników glikemii lub inne niepokojące zjawiska, będzie sam podejmował inicjatywę i proponował kontakt, aby wspólnie z Pacjentem ustalić sposób rozwiązania problemu.

 

Konsultacje inicjowane przez Opiekuna są zawsze bezpłatne i służą edukacji cukrzycowej i profilaktyce powikłań. Dodatkowo w ramach rocznego pakietu Pacjent otrzyma możliwość skorzystania z 3 rozmów z wybranymi specjalistami według własnych potrzeb. Poza tym udostępnimy możliwość wykupienia konsultacji dodatkowych w razie potrzeby. Co ważne – kontakt na czacie w aplikacji mobilnej jest zawsze bezpłatny i nielimitowany.

 

Z dokładną ofertą można zapoznać się na stronie internetowej: SPRAWDŹ OFERTĘ

 

Koszt abonamentu jest skalkulowany na atrakcyjnym, niskim poziomie, a dzienny koszt udziału w Diabdis to ok 0,66zł do 1,66zł w zależności od promocji, z której Pacjent korzysta.

Zespół Diabdis jest otwarty na nowe pomysły i sugestie naszych Pacjentów. Każda z Państwa propozycji wysłana na adres pomoc@diabdis.com czy zgłoszona w rozmowie z naszymi konsultantami trafia na listę pomysłów rozwojowych, z której zespół technologiczny czerpie inspirację przy wdrażaniu kolejnych funkcjonalności.

Teraz program Diabdis już za 39,99 zł miesięcznie

Zamawiając usługę masz dostęp do edukatora, dietetyka i trenera personalnego

Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Zdjęcie autora
Magda Stolarczyk |