Aktualności

Co nowego w Diabdis? Dodawanie insuliny do apteczki!

25 lipca 2018

Zdjęcie autora
Magda Stolarczyk
2 min read

Aplikacja Diabdis umożliwia zapisywanie wszystkich informacji o przyjmowanych lekach w apteczce. W zależności od metody leczenia możemy zapisywać w apteczce informacje o tabletkach lub insulinie.

Teraz program Diabdis już za 39,99 zł miesięcznie

Zamawiając usługę masz dostęp do edukatora, dietetyka i psychologa

Dodaj insulinę

Jeżeli podczas wstępnej ankiety zaznaczyliśmy, że leczymy się insuliną podawaną przy pomocy penów, pompy lub połączenia penów z tabletkami, to na stronie głównej w aplikacji (w zakładce “Twój Diabdis”) znajdziemy opcję “Dodaj insulinę”, która umożliwi nam uzupełnienie apteczki o informację na temat stosowanej insuliny.

Apteczkę uzupełnić należy zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego i aktualnym leczeniem. Z listy rozwijanej wybieramy nazwę insuliny, którą aktualnie stosujemy, wielkość opakowania oraz przysługującą nam refundację (refundację możemy sprawdzić na recepcie w kolumnie odpłatność) i potwierdzić za pomocą różowego przycisku na dole ekranu.

Określ dawkowanie

Jeżeli wybraliśmy insulinę długo działającą (bazowa) należy zaznaczyć jak często ją przyjmujemy, a następnie określić ilość przyjmowanych jednostek.

Jeżeli wybraliśmy insulinę okołoposiłkową należy określić metodę podawania insuliny.

  • W stałych dawkach – jeżeli lekarz ustalił przyjmowanie insuliny według określonych dawek, wpisujemy ilość jednostek zaleconych przez lekarza do każdego posiłku;

  • W oparciu o przeliczniki – jeżeli na co dzień liczymy wymienniki i na tej podstawie ustalamy dawkę insuliny, należy wpisać, ile jednostek insuliny podajemy na jeden wymiennik węglowodanowy (i/lub na jeden wymiennik białkowo-tłuszczowy, jeśli stosujemy taki przelicznik);

  • Inaczej – jeżeli żadna z powyższych metod nie obrazuje wykorzystywanego przez nas sposobu podawania insuliny, ponieważ korzystamy z indywidualnych zaleceń lekarza (np. tzw “metody tabelkowej”), należy opisać metodę dawkowania w jak najbardziej szczegółowy sposób.

Nanoś zmiany

W dowolnym momencie możemy zmienić rodzaj insuliny lub sposób jej dawkowania poprzez kliknięcie symbolu trzech kropek obok nazwy insuliny w zakładce “Twój Diabdis”.

 

Przy każdym wyborze należy pamiętać, że aby dodać insulinę do apteczki, należy potwierdzić decyzję za pomocą różowego przycisku w lewym dolnym rogu ekranu. Jeżeli korzystamy z więcej niż jednego rodzaju insuliny po zapisaniu pierwszej insuliny i jej dawkowania, w analogiczny sposób możemy dodać kolejną.

 

Teraz program Diabdis już za 39,99 zł miesięcznie

Zamawiając usługę masz dostęp do edukatora, dietetyka i psychologa

Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Zdjęcie autora
Magda Stolarczyk |