Aktualności

Co nowego w Diabdis? Zamów produkt przez Moją Apteczkę!

17 grudnia 2018

Zdjęcie autora
Magda Stolarczyk
4 min read

Osoby z cukrzycą często przyjmują wiele leków i suplementów diety, które nie zawsze są dostępne w każdej aptece. Zdarza się, że poszukując potrzebnych produktów, trzeba odwiedzić kilka aptek, lub zlecić zamówienie leku z hurtowni.

Z pomocą przychodzi aplikacja Diabdis, która umożliwia dodawanie informacji o przyjmowanych lekach do specjalnej, wirtualnej apteczki. Jest to miejsce, gdzie można wprowadzić nazwy stosowanych leków, informacje o ich dawkowaniu oraz przysługującej refundacji… ale to nie wszystko!

Dzięki Mojej Apteczce w aplikacji Diabdis zyskaj już dziś:

  • Możliwość wyboru wszystkich niezbędnych produktów (diabetologicznych, kardiologicznych i innych), w tym trudno dostępnych
  • Łatwy i szybki sposób rezerwacji bez wychodzenia z domu
  • Więcej czasu wolnego (nie musisz już szukać leków poprzez wizyty w kilku aptekach)
  • Bezpieczeństwo i gwarancja otrzymania oryginalnych produktów z rąk farmaceuty w pobliskiej aptece (o terminie odbioru zostaniesz powiadomiony smsem) 
  •  Realizacja zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami o refundacji (wszelkie przysługujące Ci zniżki zostaną zachowane, aczkolwiek pamiętaj o okazaniu ważnej recepty farmaceucie podczas odbioru zamówienia)
  • Łatwy dostęp do wszystkich stosowanych leków wraz z informacją o dawkowaniu – dbamy o bezpieczeństwo Twojego leczenia

1.  Dodaj produkty do Mojej Apteczki

Przejście do Mojej Apteczki możliwe jest po zalogowaniu w aplikacji. Odnośnik do niej znajduje się w menu na dole ekranu.

Jeśli chcemy dodać do apteczki tabletki przyjmowane w związku z innym schorzeniem niż cukrzyca, w apteczce należy wybrać kafelek „DODAJ POZOSTAŁE LEKI”.

Preparat można wybrać z rozwijanej, ułożonej alfabetycznie listy, lub wpisując jego nazwę. Warto zwrócić uwagę czy dawka podana w nazwie preparatu jest taka sama jak ta, którą przyjmujemy.

Następnie należy wybrać wielkość opakowania (ilość tabletek, ampułek, mililitrów) oraz refundację przyznaną na recepcie. Aby zatwierdzić swój wybór, należy kliknąć różowy przycisk „DODAJ DO APTECZKI”

 

 

Po dodaniu leku do apteczki na ekranie wyświetli się potwierdzenie. Jeżeli zauważymy w nim błędy, możemy zmienić dane dotyczące preparatu, klikając komendę „ZMIEŃ LEK”. Aby dodać kolejną pozycję do apteczki, należy kliknąć komendę „DODAJ NASTĘPNY LEK” w lewym dolnym rogu, a żeby powrócić do apteczki, klikamy „ZAKOŃCZ”.

 

2. Zamów produkty

Po uzupełnieniu apteczki można zamówić leki. Aby zamówić wszystkie preparaty z apteczki, należy kliknąć różowy przycisk „ZAMÓW I ODBIERZ W APTECE”.

 

 

Na ekranie wyświetli się gotowe zamówienie. Domyślnie w zamówieniu zapisze się po jednej sztuce z każdego produktu, jednak przed jego potwierdzeniem można zwiększyć ilość opakowań. Jeżeli dany produkt jest niedostępny w magazynie obsługującym daną aptekę, wyświetli się on na osobnej liście zakupów, które nie zostaną zrealizowane podczas tego zlecenia.

 

 

Możemy również zamówić tylko jeden wybrany produkt. W tym celu należy kliknąć ikonę trzech kropek przy wybranym produkcie, po czym wybrać opcję „zamów”.

 

 

Kolejnym krokiem jest wybranie apteki, w której odbierzemy zamówienie. Jeśli telefon ma włączoną geolokalizację, wyświetlą się informacje o aptekach w okolicy. Możemy również wpisać adres, z którego pobliżu chcemy odebrać zamówienie.

 

 

Lokalizacja zostanie zapisana na koncie jako domyślne miejsce odbioru dla kolejnych zamówień, w dowolnym momencie można jednak ją zmienić, klikając symbol ołówka obok nazwy apteki.

 

 

Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zamówienia za pomocą przycisku „ZAMÓWI I ODBIERZ W APTECE” oraz potwierdzenie checkboxów przy zgodach marketingowych (dzięki zaznaczeniu wszystkich zgód możemy informować o aktualnym statusie zamówienia).

 

 

Aktualny status ostatniego zamówienia wyświetli się na stronie głównej w aplikacji (zakładka „Twój Diabdis”).

 

 

Zamówienie zostanie zrealizowane do 2 dni roboczych.

3. Odbierz zamówienie w Aptece

Ostatnim krokiem, jest odebranie zamówienia z Apteki, która została wybrana. Na odebranie zamówienia masz 7 dni!

  • Pamiętaj, aby podczas odbioru produktów w aptece mieć przy sobie dowód osobisty oraz ważną receptę (jeżeli zamówiony lek jej wymaga). Recepta jest też potwierdzeniem refundacji, pamiętaj więc o niej również, jeżeli korzystasz ze zniżek refundacyjnych.

Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Zdjęcie autora
Magda Stolarczyk |