Aktualności

Nowa aplikacja Diabdis dla cukrzyków już dostępna!

20 czerwca 2017

Zdjęcie autora
Diabdis
6 min read

Pobierz aplikację Diabdis!

button

 

O aplikacji

Codzienne korzystanie z aplikacji na telefon, która pomaga kontrolować cukrzycę, może ułatwić życie diabetyka. Aplikacja dla cukrzyków „Diabdis – cukrzyca pod kontrolą” została zaktualizowana i wzbogacona o kilka dodatkowych funkcji. Co się zmieniło?

Uruchamiając aplikację, użytkownik może wykonać dwie czynności:

 • zalogować się,
 • zarejestrować się.

Aby się zarejestrować, należy podać e-mail i hasło, zaakceptować wszystkie warunki w celu założenia profilu, a następnie kliknąć w ikonę „Załóż konto”. Jeśli użytkownik jest zalogowany, aplikacja automatycznie przekieruje go do głównego ekranu.

 

Na pierwszym planie można sprawdzić liczbę wykonanych pomiarów glikemii. Osoba korzystająca z narzędzia może ustawić liczbę wykonanych pomiarów z ostatnich 7, 30 i 90 dni. Na dole ekranu znajduje się wielofunkcyjna ikonka oznaczona plusem, będąca wprowadzeniem do większości funkcji, które zawiera nasza aplikacja dla cukrzyków.

Narzędzie posiada także menu, w którym znajdują się nie tylko zakładki dotyczące pomiaru i monitorowania glikemii, ale także zakładki z informacjami nt. ogólnej pomocy przy prowadzeniu dzienniczka, możliwości kontaktu z edukatorami cukrzycowymi, a także dostępu do kalkulatora wymienników węglowodanowych. W menu znajdują się takie funkcje, jak (kolejno):

 • Twoja glikemia,
 • Dzienniczek,
 • Wiadomości,
 • Kalkulator WW,
 • Twój Profil,
 • Zakresy glikemii,
 • Funkcja „Wyloguj się”.

Aplikacja dla cukrzyka - menu

Jak dodać pomiar glikemii?

Jedną z funkcji aplikacji jest możliwość dodania pomiaru glikemii. Aby dodać pomiar glikemii, należy na ekranie głównym nacisnąć ikonkę z plusem. Spowoduje to rozwinięcie głównego menu, które zaprowadzi użytkownika także do innych funkcji aplikacji Diabdis.

dodaj glikemię w aplikacji dla diabetyka

 

Kiedy kliknie się ikonkę z kropelką krwi, pojawi się główny ekran, w którym można dodać pomiar glikemii.

Na ekranie znajdują się kolejno:

 • data wykonanego pomiaru (którą w każdej chwili można zmienić),
 • godzina pomiaru,
 • możliwość zaznaczenia, czy pomiar glikemii został wykonany na czczo, czy po posiłku,
 • obszar przeznaczony na dodanie notatki do pomiaru.

Dodatkowo do pomiaru glikemii można przypisać jednostkę insuliny, którą się podało, spożyty posiłek, a także aktywność fizyczną.

Jak dodać posiłek?

Drugą funkcją w naszej aplikacji dla diabetyków jest możliwość dodania posiłku do dzienniczka glikemii. W celu dodania posiłku niezwiązanego z pomiarem glikemii należy wrócić do ekranu startowego, a następnie ponownie kliknąć w plus na ekranie. Ikona posiłku oznaczona jest jabłkiem.

dodaj posiłek - aplikacje dla cukrzyków

 

Tak samo jak w przypadku dodania glikemii dodanie posiłku może być opatrzone informacją o pomiarze glikemii, dawce insuliny, a także o odbytych ćwiczeniach fizycznych.

posiłek w aplikacji Diabdis

 

Istotne w aplikacji jest to, że posiada możliwość łączenia zdarzeń. Co to znaczy?

Każdy użytkownik, wprowadzając posiłek, na przykład porcję kurczaka z ryżem i warzywami, może dzięki kalkulatorowi wymienników węglowodanowych obliczyć liczbę kalorii i WW, dodając informację o przyjętej insulinie (np. 2 j.), a także zaopatrzyć wpis notatką, w jaki sposób przygotował posiłek.

Jak dodać aktywność fizyczną

Kolejna funkcja to możliwość zarządzania swoją aktywnością fizyczną. Aby dodać aktywność fizyczną do dzienniczka, należy posłużyć się przyciskiem z ekranu głównego oznaczonym plusem. Naciśnięcie ikonki z butem sprawi, że aplikacja przekierowuje użytkownika do ekranu, w którym można zarządzać swoją aktywnością fizyczną.

dodaj aktywność fizyczną

 

Ekran aktywności fizycznej jest skonstruowany tak samo jak pozostałe (glikemia i posiłek), a użytkownik ma możliwość dodania tu ćwiczeń, które wykonywał. Lista aktywności fizycznych jest długa – od aerobiku po kitesurfing czy jazdę na rolkach.

aktywność fizyczna

Jak dodać insulinę?

W celu dodania insuliny – czyli skorzystania z kolejnej funkcji aplikacji Diabdis – użytkownik powinien powrócić do głównego ekranu i rozwinąć listę wszystkich funkcji poprzez kliknięcie ikony z plusem. Po rozwinięciu listy należy wybrać tę ze strzykawką.

dodawanie insuliny

 

Ekran główny dodawania insuliny posiada także możliwość dodania daty i godziny podania insuliny. Ważnym elementem menu jest możliwość wyboru insuliny (baza/nocna, korekta, przed posiłkiem). Użytkownik, dodając informację o rodzaju insuliny, ma pełny podgląd tego, kiedy i jaka insulina była podana, a także w jaki sposób przebiega kontrolowanie cukrzycy przez aplikację.

insulina w aplikacji

Pobierz aplikację Diabdis!

 

Jak dodać notatkę?

Ciekawą opcją w aplikacji jest możliwość dodania notatki do każdego zdarzenia (np. oznaczenia poziomu glikemii, rodzaju podanej insuliny, posiłku czy aktywności fizycznej), a także dodania notatki ogólnej do dzienniczka glikemii. Notatkę również dodaje się z ekranu głównego, poprzez naciśniecie ikony z plusem i wybranie ikonki z notatnikiem.

dodawaj notatki

 

Notatki w aplikacji mają to do siebie, że można je dodać do każdego ze zdarzeń, jeśli jednak notatka dodawana jest osobno, nie łączy się bezpośrednio z żadną z funkcji aplikacji, natomiast pojawia się w dzienniczku glikemii.

 

notatka

Dzienniczek

Dzienniczek glikemii został umieszczony w osobnej zakładce aplikacji. Aby przejść do dzienniczka glikemii, należy przy nagłówku „Twoja glikemia” nacisnąć ikonę menu (trzy kreseczki), co spowoduje jego rozwinięcie. Dzienniczek glikemii znajduje się w zakładce „Dzienniczek”. Ekran główny dzienniczka składa się ze wszystkich wiadomości zamieszczonych przez użytkownika w aplikacji. Każde ze zdarzeń zapisanych przez osobę korzystającą z narzędzia jest oznaczone datą i godziną. Użytkownik w każdej chwili może edytować zdarzenie z dzienniczka glikemii, a także je usunąć.

 

Łączenie zdarzeń

Jak już wspomnieliśmy, nasza aplikacja dla cukrzyków posiada także funkcję łączenia zdarzeń. Co to znaczy? Wszystkie zdarzenia, które zostaną wprowadzone do aplikacji przez użytkownika, tj. pomiar glikemii, podanie insuliny, aktywność fizyczna i posiłek, mogą się ze sobą łączyć. W jaki sposób? W każdej z tych funkcji na ekranie głównym (na przykład pomiaru glikemii) widnieją ikonki insuliny, posiłku, aktywności fizycznej i notatki, które można według uznania dodawać do zdarzenia.

Użytkownik w prosty sposób może pomiar glikemii połączyć np. z podaniem 2 j. insuliny do posiłku, a także oznaczyć 45 min pływania na basenie. W ten sposób wszystkie funkcje wymienione powyżej mogą się ze sobą wiązać, co daje możliwość lepszego kontrolowania cukrzycy przez użytkownika aplikacji. Przykładowe połączenie zdarzeń przy pomiarze glikemii znajduje się poniżej.

 

Kalkulator wymienników węglowodanowych

Kalkulator wymienników węglowodanowych w aplikacji Diabdis jest bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze. Zawiera bazę ponad 1500 produktów spożywczych, która ciągle powiększa się o nowe produkty. Kalkulator znajduje się również w głównym menu w aplikacji, dokładnie w tym samym miejscu co dzienniczek glikemii.

Dzięki możliwości obliczania wymienników węglowodanowych użytkownicy mogą łatwo obliczyć WW spożytego posiłku, a wyliczoną wartość wymienników węglowodanowych dodać do dzienniczka glikemii.

kalkulator

 

Nowa wersja naszej aplikacji dla diabetyków posiada wiele funkcji, które mogą w znacznym stopniu ułatwić kontrolę cukrzycy. Pobierz aplikację Diabdis – cukrzyca pod kontrolą i zobacz, jak łatwo możesz zarządzać swoją cukrzycą.

Pobierz aplikację Diabdis!


button

Teraz program Diabdis już za 39,99 zł miesięcznie

Zamawiając usługę masz dostęp do edukatora, dietetyka i trenera personalnego

Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek