Aktualności

Nowość w Diabdis – recepta bez wychodzenia z domu!

22 października 2019

Zdjęcie autora
Kamila Słomska
4 min read

Nowość w Diabdis! Recepta bez wychodzenia z domu! Powołując się na zmiany w przepisach prawnych, przygotowaliśmy dla Państwa nową usługę: wystawianie recepty podczas telefonicznej konsultacji z naszym lekarzem. Podczas konsultacji telefonicznej lekarz ma możliwość wystawienia recepty lub e-recepty, co znaczenie ułatwia życie naszym diabetykom.

Obecnie nasza aplikacja umożliwia łatwe zamawianie leków m.in. diabetologicznych,  z bezpiecznym odbiorem w aptece. Często jednak przeszkodą w realizacji zamówienia był brak ważnej recepty i problemy z jej uzyskaniem (utrudniony dostęp do lekarza, brak czasu na wizytę). Wykorzystując zmiany w przepisach prawnych, przygotowaliśmy dla Państwa nową usługę: wystawianie recepty podczas telefonicznej konsultacji z naszym lekarzem

Recepta bez wychodzenia z domu- dlaczego warto?

  • recepta bez wychodzenia z domu – jest to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, mających problem z poruszaniem się, ale także dla osób zapracowanych, którym trudno znaleźć wolny czas na wizytę u lekarza;
  • bez czekania w kolejkach – na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu trzeba czasami czekać kilka dn. Dodatkowo w sezonie grypowym w przychodnianych kolejkach, łatwo o infekcję. Korzystając z konsultacji telefonicznej, unikniemy nie tylko kolejek, lecz również niebezpieczeństwa zarażenia się sezonowymi wirusami;
  • korzystanie z przysługującej refundacji – podczas konsultacji lekarz wystawia receptę zgodnie z aktualną dokumentacją medyczną, co oznacza, że refundacja nie ulegnie zmianie, a leki można będzie kupić w aptece za tą samą cenę, co zawsze;

  • kolejna recepta na te same leki bez zbędnych formalności – przesłanie dokumentacji i rozmowa z lekarzem konieczne są tylko podczas pierwszego skorzystania z usługi. Aby ponownie otrzymać receptę na ten sam lek, wystarczy zamówić ją w aplikacji Diabdis. Recepta zostanie wystawiona na podstawie analizy aktualnych wyników w dzienniczku glikemii na koncie Diabdis. Jeżeli wyniki uległy znaczącej zmianie od ostatniej konsultacji, lekarz może poprosić o rozmowę telefoniczną, aby wyjaśnić wahania glikemii.

W jaki sposób uzyskać receptę od Diabdis?

1. Krok pierwszy – zgłoszenie potrzeby i dostarczenie niezbędnej dokumentacji

Z konsultacji telefonicznej z lekarzem, który wystawi receptę, mogą skorzystać tylko zarejestrowani pacjenci programu Diabdis.  Przejdź do rejestracji w programie.

W następnym kroku, niezbędna jest weryfikacja dokumentacji do wystawienia recepty, w tym celu należy przesłać:

  • skan/zdjęcie pierwszej strony dowodu osobistego. Skan dokumentu przesyłany jest w celu potwierdzenia tożsamości pacjenta;
  • skan/zdjęcie zaświadczenia lekarskiego uwzględniającego rozpoznaną chorobę oraz aktualnie zalecone leki. Zaświadczenie takie można otrzymać w poradni diabetologicznej lub od lekarza diabetologa. Ważne, aby nie było ono starsze niż 12 m-cy. Zaświadczenie przesyłane jest w celu potwierdzenia diagnozy choroby i aktualnego sposobu leczenia / farmakoterapii.

2. Krok drugi – zamówienie recepty w aplikacji/ drogą telefoniczną

  • Po instalacji aplikacji Diabdis (Google Play, App Store), w panelu Pacjenta możesz bezpiecznie zamówić receptę Diabdis. Możesz to zrobić również drogą telefoniczną, kontaktując się z naszą infolinią: 22 307 37 87.

3. Krok trzeci – rozmowa z lekarzem

Po wstępnej weryfikacji dokumentów zostanie umówiony termin konsultacji lekarskiej. W trakcie takiej telekonsultacji lekarz  przeanalizuje dostarczone zaświadczenie, zweryfikuje ostatnie wyniki glikemii oraz przeprowadzi wywiad lekarski i na tej podstawie będzie mógł wystawić receptę. Ponieważ do wystawienia recepty niezbędna jest informacja o wynikach cukru, dlatego warto zatroszczyć się o przesłanie aktualnych glikemii przed rozmową z lekarzem.

4. Krok czwarty – odbiór recepty

Po rozmowie z lekarzem, recepta zostanie wysłana na wskazany przez pacjenta numer telefonu w formie wiadomości SMS.

5. Krok piąty – realizacja recepty w aptece

Receptę można zrealizować w dowolnej aptece, jeśli jednak nie mamy pewności czy preparat jest dostępny można zamówić go za pośrednictwem aplikacji Diabdis. Zamówienie można złożyć jeszcze przed otrzymaniem recepty, tak aby czekało na nas w aptece (mamy 7 dni na odbiór). Aby dokonać zamówienia należy zalogować się do aplikacji mobilnej i uzupełnić apteczkę o brakujące preparaty. Można jednorazowo złożyć zamówienie na wszystkie produkty z naszej apteczki lub wybrać tylko te, które odbierzemy po uzyskaniu recepty.

Więcej o rezerwacji leków można przeczytać tutaj:  Co nowego w Diabdis? Zamów produkt przez Moją Apteczkę!

Osoby, które preferują kontakt telefoniczny, mogą poprosić lekarza o kontakt z farmaceutą, który pomoże zamówić leki i odpowie na pytania związane z realizacją recepty.

W przypadku pytań prosimy o:

  1. telefon do Biura Obsługi Pacjenta na numer 22 307 37 87
  2. wiadomość SMS wysłaną na numer 799 448 024
  3. mail  na adres pomoc@diabdis.com
Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Zdjęcie autora
Kamila Słomska | Starsza specjalistka ds. Marketingu Pacjenckiego