Najczęściej zadawane pytania

Dowiedz się więcej o naszym programie.

  1. O programie Diabdis – informacje ogólne
  2. Uczestnictwo w programie, proces rekrutacji
  3. Konsultacje ze specjalistami w programie Diabdis
  4. Jak to działa? Funkcjonowanie ekosystemu Diabdis

O programie Diabdis – informacje ogólne

Jak mogę się skontaktować z zespołem Diabdis?

Możesz się z nami skontaktować telefonicznie (22 307 37 8722 307 37 87), mailowo (pomoc@diabdis.com), napisać wiadomość na Facebooku lub zostawić nam swój numer telefonu na stronie internetowej – oddzwonimy w ciągu 48h.

Na czym polega program Diabdis?

Program umożliwia dostęp do zdalnych konsultacji ze specjalistami (diabetologiem, dietetykiem, edukatorem cukrzycowym i psychologiem) oraz przesyłanie wyników do internetowej​ ​​bazy poprzez podłączenie glukometru do urządzenia Diabdis. Dostęp do bazy ma uczestnik i specjaliści, dzięki czemu są w stanie skutecznie wspierać wyrównywanie cukrów.

Dla kogo przeznaczony jest program?

Diabdis powstał z myślą o wszystkich chorych na cukrzycę. W pierwszej kolejności do programu przyjmowane są osoby, które dokonują wielu pomiarów w ciągu dnia i będą na bieżąco zgrywały swoje wyniki. Dostęp do Diabdis stopniowo będzie rozszerzany i kolejne modele dołączenia do projektu będą proponowane coraz większej liczbie chorych.

Czy program może rzeczywiście pomóc mi kontrolować cukrzycę? Czy inni użytkownicy dostrzegli pozytywny wpływ korzystania z Diabdis na swoje samopoczucie i lepszą kontrolę choroby?

Z przeprowadzonego przez nas 6-miesięcznego programu pilotażowego wynika, że nawet w tak krótkim okresie czasu pomógł wielu diabetykom lepiej kontrolować chorobę. 66% uczestników programu poprawiło swoje zachowania zdrowotne, 77% poprawiło nawyki żywieniowe, a 57% uzyskało lepsze wyniki HbA1c. Rekordzista uzyskał nawet wynik HbA1c z 9,7% do 5,27%, czyli poziomu normy dla osoby zdrowej.

Jak dotychczasowi użytkownicy oceniają Diabdis?

95% z dotychczasowych użytkowników poleciłoby program innym.

Czy mogę korzystać z programu Diabdis, jeśli jestem na pompie insulinowej?

Tak, nie ma przeciwwskazań, jednak glukometr, który jest używany w programie Diabdis nie współpracuje bezpośrednio z pompą.

Ile trwa program?

Program nie ma ograniczeń czasowych. Możesz do niego dołączyć lub zrezygnować w każdym momencie.

Czy program jest ogólnokrajowy?

Tak, z programu możesz korzystać na terenie całej Polski.

Czy mogę dołączyć do programu, jeśli nie mieszkam w Polsce?

Tak, ale pod warunkiem, że przebywasz na terenie Unii Europejskiej.

Czy program Diabdis jest płatny?

Nie, program Diabdis jest bezpłatny. Po stronie chorego pozostaje jedynie zakup pasków do glukometru, które są refundowane.

Czy w programie są ograniczenia wiekowe?

Nie, w programie nie ma ograniczeń wiekowych. Mogą z niego skorzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze. W przypadku dzieci ankietę zgłoszeniową wypełnia rodzic lub opiekun.

Na czym zarabia Diabdis?

Diabdis nie zarabia na pacjentach 🙂 Mamy opracowany model biznesowy, który opiera się na współpracy z różnymi firmami farmaceutycznymi.

Dlaczego Diabdis potrzebuje mój PESEL?

Firma Diabdis to podmiot leczniczy, więc – zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia o prowadzeniu dokumentacji medycznej – mamy obowiązek prowadzenia dokumentacji tak, jak każda inna przychodnia.

Uczestnictwo w programie, proces rekrutacji

Co mam zrobić, żeby zgłosić chęć uczestnictwa w programie?

Zostaw swój numer telefonu w formularzu na naszej stronie internetowej. Na stronie znajdziesz też ankietę kwalifikacyjną do programu – wypełnij ją, a proces rekrutacji znacznie się skróci. Kolejny krok w procesie przyłączenia Cię do programu jest już po stronie naszych konsultantów.

Jak wygląda rekrutacja do programu?

Na podany przez Ciebie numer wysyłamy wiadomość SMS-ową z informacją o planowanym kontakcie i numer telefonu, z którego oddzwonimy. Nasz konsultant kontaktuje się z Tobą i przeprowadzi ankietę kwalifikacyjną do programu. Jeśli jest taka potrzeba – możesz otrzymać ją także na maila i wypełnić drogą elektroniczną. Po zakwalifikowaniu się do programu informację otrzymasz razem z przesłaną mailowo prośbą o wyrażenie zgody na uczestnictwo. Gdy tylko otrzymamy Twoją zgodę, wysyłamy na podany adres urządzenie Diabdis oraz aktywujemy Twoje indywidualne konto w platformie internetowej. W przypadku braku kwalifikacji do programu – nie martw się. Pracujemy właśnie nad tym, żeby Diabdis był dostępny także dla tych osób, które nie zakwalifikowały się w pierwszej kolejności.

Po jakim czasie dowiem się o zakwalifikowaniu do programu?

O zakwalifikowaniu do programu dowiesz się maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych od wypełnienia ankiety.

Co się stanie jak zrezygnuję z udziału w programie? Czy będę musiał za coś płacić?

Jeżeli nie będziesz chciał dłużej korzystać z programu wystarczy, że skontaktujesz się z naszymi konsultantami. Zostaniesz wypisany z programu. Będziesz też zobowiązany do odesłania urządzenia. Nie ponosisz natomiast żadnych kosztów z tytułu rezygnacji.

Nie mam dostępu do internetu / nie potrafię obsługiwać komputera – czy to oznacza, że nie mogę skorzystać z programu?

Nie. Z programu możesz korzystać nawet jeżeli nie masz dostępu do internetu lub nie potrafisz obsługiwać komputera. Jeżeli potrzebujesz dostępu do analizy Twoich wyników z aplikacji internetowej, możemy wysłać je do Ciebie pocztą lub udostępnić je Twojemu lekarzowi.

Konsultacje ze specjalistami w programie Diabdis

Jakich porad mogę zasięgnąć w Waszym programie?

W naszym centrum edukacji cukrzycowej możesz zasięgnąć porad dietetycznych, medycznych – od lekarzy diabetologów, psychologicznych i dotyczących wszystkich pozostałych kwestii związanych z prowadzeniem cukrzycy i leczeniem powikłań.

Czy konsultacje i rozmowy z edukatorami w programie Diabdis są płatne?

Nie, konsultacje w programie Diabdis są bezpłatne, podobnie jak wsparcie diabetologa, edukatora cukrzycowego, dietetyka, psychologa.

W jaki sposób mogę skontaktować się z Waszymi specjalistami?

Z naszymi specjalistami możesz skontaktować się telefonicznie, mailowo, za pomocą wiadomości SMS lub internetowych aplikacji. Planujemy także organizowanie cyklicznych spotkań, tak abyśmy mogli lepiej się poznać.

W jakich godzinach mogę skontaktować się z konsultantami i edukatorami cukrzycowymi?

Nasi konsultanci są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–20:00. Edukatorzy odpowiadają na Twoje pytania w godzinach 14:00–22:00. Swoje pytania możesz jednak zgłaszać przez całą dobę drogą mailową, SMS-em lub za pomocą aplikacji mobilnej.

Kim jest konsultant Diabdis a kim specjalista-edukator?

Nasi konsultanci to osoby bardzo dobrze przeszkolone w zakresie obsługi urządzenia Diabdis, korzystania z programu zdrowotnego. Konsultanci nie są jednak edukatorami cukrzycowymi, nie mają wykształcenia medycznego ani psychologicznego. Udzielaniem konkretnych porad medycznych i wspieraniem pacjenta w tworzeniu jego własnego planu kontroli cukrzycy zajmują się więc dedykowani do tego specjaliści: diabetolog, edukator cukrzycowy, dietetyk i psycholog.

Czy konsultacje i rozmowy z edukatorami mogą zastąpić mi wizytę u lekarza?

Absolutnie nie. Swojego diabetologa powinieneś odwiedzać tak samo często jak do tej pory. Diabdis nie ma zastąpić Twojego lekarza, jedynie wesprzeć Ciebie między wizytami i motywować Cię w codziennym rozwiązywaniu problemów związanych z cukrzycą.

Czy w takim razie Diabdis może współpracować z moim lekarzem? Czy powinienem poinformować swojego lekarza o korzystaniu z programu?

Jak najbardziej. Możesz udostępnić swojemu diabetologowi raporty Twoich wyników.

Jak często mogę dzwonić do edukatorów?

Nie mamy limitów rozmów dla jednego pacjenta. Dzwonisz wtedy, gdy potrzebujesz porady edukatorów albo pomocy konsultanta.

Jak to działa? Funkcjonowanie ekosystemu Diabdis

Co to jest urządzenie Diabdis?

Urządzenie Diabdis służy do przesyłania danych z glukometru do internetowej bazy analizującej Twoje wyniki.

Jak wygląda urządzenie Diabdis?

Wnętrze urządenia Diabdis

To prostopadłościan o boku 8 cm i wysokości ok. 2 cm – z wypukłym logo Diabdis u góry, które w zależności od aktualnego działania rozbłyska różnymi kolorami. Sygnalizuje także swoje działania dźwiękowo.

Czy potrzebna jest jakaś aplikacja do obsługi urządzenia?

Nie, urządzenie Diabdis działa bezobsługowo i nie musisz korzystać z dodatkowych aplikacji. Aplikacje w naszym programie są dodatkiem, z którego możesz skorzystać, ale nie musisz.

Czy będę musiał konfigurować urządzenie?

Nie. Urządzenie które otrzymasz będzie gotowe do użycia. Jeżeli zajdzie potrzeba zmiany konfiguracji dokona się ona automatycznie za pośrednictwem serwera.

Co dostanę w paczce od Diabdis?

W paczce od Diabdis dostaniesz urządzenie do przesyłu danych (opakowanie zawiera urządzenie, kabel, zasilacz do ładowania oraz instrukcję używania) wraz ze współpracującym glukometrem. W paczce nie ma jednak pasków do glukometru.

Czy paski do współpracującego z urządzeniem Diabdis glukometru są refundowane?

Tak, paski do współpracującego z urządzeniem glukometru są refundowane.

Jak urządzenie Diabdis łączy się z glukometrem?

Urządzenie Diabdis łączy się z glukometrem za pomocą transmisji przewodowej. Urządzenia należy połączyć za pomocą dołączonego do zestawu kabla.

Czy urządzenie Diabdis może współpracować z moim glukometrem?

Nie, natomiast nie musisz się martwic zmianą glukometru we własnym zakresie. Glukometr otrzymasz w paczce razem z urządzeniem Diabdis.

Gdzie są przechowywane moje dane i czy są tam bezpieczne?

Dane trzymane są w chmurze na serwerach Microsoftu (Azure). Bezpieczeństwo danych potwierdzone jest certyfikatami bezpieczeństwa (ISO/IEC 27001, ISO/IEC 27017:2015, ISO/IEC 27018) oraz spełnieniem rygorystycznych norm dot. przechowywania danych medycznych (HIPAA).

Ile średnio może trwać synchronizacja wysłanych danych z panelem na stronie/w aplikacji mobilnej?

Synchronizacja powinna nastąpić w ciągu 30 sekund od sygnału dźwiękowego potwierdzającego przesłanie danych przez urządzenie. Jeśli uważasz, że prawidłowo wykonałeś przesłanie wyników, a nie widzisz ich na swoim koncie – skontaktuj się z nami.

Jak często mam zgrywać wyniki z glukometru poprzez urządzenie Diabdis? Czy powinno się to robić po każdym pomiarze czy też wystarczy raz na jakiś czas?

Wyniki na bieżąco zapisują się w pamięci glukometru. Natomiast wystarczy przesyłać je do nas 2 razy w tygodniu.