Jak to działa?

Nowoczesna technologia nie musi być trudna w obsłudze. Zobacz jak prosto korzystać z Diabdis i skutecznie kontrolować cukrzycę.

Zobacz jak działa Diabdis

Diabdis – Cukrzyca pod Kontrolą to ogólnopolski program edukacyjno-zdrowotny dla chorych na cukrzycę. Program ma zasięg ogólnopolski. Celem programu jest codzienne wsparcie diabetyków w pokonywaniu wyzwań związanych z kontrolą cukrzycy.

Mobilne dzienniczki glikemii czy urządzenia przesyłające dane z glukometru (tak zwane glukotransmitery) na internetowe platformy to pomysły, które już wcześniej pojawiały się jako odpowiedzi na codzienne problemy diabetyków. Kompleksowy program, który pomaga nie tylko monitorować wyniki, przechowuje je w „chmurze”, ale też daje choremu stały dostęp do edukatorów cukrzycowych to jednak pierwsze tak zaawansowane narzędzie do wspierania diabetyków.

Jak działa Diabdis? Każdy uczestnik programu otrzymuje urządzenie Diabdis. Za jego pomocą wysyła wyniki z glukometru na swoje konto w systemie. Raz przesłane dane są dostępne w serwisie internetowym oraz mobilnym dzienniczku glikemii. Dane trzymane są w chmurze na serwerach Microsoftu (Azure). Bezpieczeństwo danych potwierdzone jest certyfikatami bezpieczeństwa (ISO/IEC 27001, ISO/IEC 27017:2015, ISO/IEC 27018) oraz spełnieniem rygorystycznych norm dot. przechowywania danych medycznych (HIPAA). Wszystkie te elementy, bazujące na nowoczesnej technologii są jednak proste w obsłudze. Już dzisiaj z programu Diabdis korzystają diabetycy w każdym wieku, zaczynając od dzieci (za zgodą rodziców), poprzez osoby w średnim wieku, na seniorach kończąc. Jak potwierdza program pilotażowy, uczestnicy świetnie poradzili sobie zarówno z obsługą samego urządzenia, jak i odnaleźli dopasowane do ich preferencji formy kontaktu.

Dzięki opiece diabetologicznej Diabdis, wyniki pacjenta są monitorowane przez zespół specjalistów. Wszystkie wyniki i konsultacje dostępne są zarówno na stronie internetowej, jak i w telefonie (aplikacja mobilna z dzienniczkiem glikemii). Spodziewanym efektem działania programu Diabdis jest lepsza kontrola cukrzycy, poprawa samopoczucia oraz zapobieganie powikłaniom cukrzycowym.

Uczestnicząc w programie Diabdis, chory, który ma ułożony plan leczenia przez swojego lekarza prowadzącego ze swojej przychodni, ale może go realizować przy wsparciu ekspertów z Diabdis: diabetologa, edukatora cukrzycowego, dietetyka i psychologa.

Diabdis to program telemedyczny skierowany do pacjentów z cukrzycą.